tr

Uluslararası Evden Eve Nakliyat için Gerekli Belgeler

509
Uluslararası Evden Eve Nakliyat için Gerekli Belgeler

Uluslararası evden eve nakliyat için gerekli belgeler bulunmaktadır. Eşyalarınızı farklı bir ülkeye taşıtmak için eşyalarınızın gümrüklenmesi gerekir. Gümrükleme işlemlerinde ev eşyası gümrük vergisinden muaftır ve muaf kalabilmesi için tarafınızdan bazı evraklar talep edilmektedir.

Uluslararası bir ev taşımacılığı için gereken özel belgeler, menşei ve varış ülkesine ve kullanılan taşıma şekline bağlı olarak değişebilir. Ancak, gerekli olabilecek en yaygın belgelerden bazıları şunlardır:

Pasaport ve Vize: Varış ülkesine girmek için geçerli bir pasaporta ve bazı durumlarda vizeye ihtiyacınız olacaktır.

Konşimento: Taşıma şirketi tarafından düzenlenen, taşınan malları, anlaşma şartlarını ve varış limanını detaylandıran bir belgedir.

Eşya Listesi: Genellikle, taşınan tüm öğeleri miktar, ağırlık ve değerleri dahil olmak üzere listeleyen ayrıntılı bir paketleme listesi gereklidir.

Gümrük Formları: Malların ithalatı/ihracı için ticari fatura, menşe şahadetnamesi ve değer beyanı dahil olmak üzere çeşitli gümrük formları gerekli olabilir.

Sigorta Belgeleri: Eşyalarınız için sigorta kapsamı kanıtı da gerekebilir.

İthalat Lisansları ve İzinleri: Gideceğiniz ülkeye ve taşınan malın türüne bağlı olarak ithalat lisansı veya izin belgesi almanız gerekebilir.

Taşıma işlemi sırasında herhangi bir gecikme veya sorun yaşamamak için gerekli tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olmak için ilgili makamlara ve nakliye şirketinize danışmanız önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
MSC Lojistik Uluslararası Evden Eve Nakliyat | WEB TASARIM & SEO : K TASARIM